Švýcarsko - toulky kantonem Ticino

Vypravíme se do italsky mluvící oblasti Švýcarska za čokoládou, palmami i horami. Navštívíme turisticky atraktivní místa jako např. soutěsku Viamala, jezero Lago Maggiore, města Bellinzona, Lugano, Locarno a čokoládovna Alprose.

Termíny: 2021 - předběžně v době podzimních prázdnin

 

Průvodce: Míla Kubíčková

Program:

1. den - odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Švýcarska.

2. den - v ranních hodinách naše cesta povede přes průsmyk San Bernardino do starého historického města Bellinzona ( na seznamu UNESCO), které je známé především trojicí hradů Castelogrande, Montebello a Sasso Corbaro. Díky své výhodné poloze pod průsmyky bylo od nepaměti klíčovým obchodním centrem. Zde si uděláme naši druhou zastávku. Po prohlídce odjedeme do nedalekého Lugana na ubytování. Po ubytování se projdeme po promenádě kolem jezera a navštívíme i historickou část města.

3. den - snídaně, ráno odjezd do úzkého hlubokého údolí Valle Verzasca smaragdové řeky Verzasca do vesnice Sognono - procházka historickým centrem, kolem poledne přejezd do kamenné vesničky Lavertezzo - turistická vycházka „cestou umělců“ kolem řeky k starobylému kamennému mostu Ponte dei Salti. Na závěr dopoledního putování uděláme foto zastávku u 220 m vysoké přehrady Vogorno, která je čtvrtou nejvyšší ve Švýcarsku.  Odpoledne bude patřit jezeru Lago Maggiore, které na severu patří Švýcarsku a na jihu Itálii. My zůstaneme na švýcarském břehu a navštívíme Locarno, které je nejslunnějším městem Švýcarska a daří se zde oranžovníkům a datlovníkům. Známou dominantou města je poutní kostel Madona del Sasso, který shlíží na město ze zalesněného ostrohu, kam vyjedeme zubačkou. Na závěr se projdeme Asconou, městem, které přitahovalo a dodnes přitahuje filozofy, revolucionáře, anarchisty, spisovatele, básníky, tanečníky a malíře.

4. den - snídaně, dopoledne návštěva poloostrova Melide - možnost návštěvy parku SWISS Miniatur (modely nejvýznamnějších staveb a krajinnýc jevů Švýcarska), přejezd do městečka Morcote - procházka parkem Scherrero, po poledni zastávka v Caslanu - čokoládovna Alprose - prohlídka s ochutnávkou a možností nákupu, odpoledne výjezd na horu San Salvatore s panoramatem celé oblasti jezera Lugano a okolí, večer možnost projížďky lodí do rybářské vesničky Gandrie (dle časových podmínek)

5. den - snídaně, naše cesta bude směřovat k prohlídce unikátní soutěsky Viamala, která patří mezi nejkrásnější, ale také mezi nejobávanější. Najdeme ji nedaleko města Chur. Táhne se přes šest kilometrů mezi osadami Thusis a Zillis. Už před tisíci lety hrála klíčovou roli. Byla totiž přístupovou cestou k Alpám. Byla přezdívána jako „zlá cesta“, jelikož právě ona byla tím nejnebezpečnějším úsekem, který museli kočovníci překonávat. Po systému mostů, chodníků a tunelů se tu můžete vydat po stopách historie. Po prohlídce už dále bude následovat odjezd přes Rakousko do nástupních míst. Příjezd v pozdních večerních hodinách.

Cena zájezdu

  • 8 950,-- Kč

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem, 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením (hotel ***), 3x snídani, průvodcovské služby, komplexní pojištění.

Cena nezahrnuje: vstupné do objektů a jízdné na lanovkách – cca 60,- CHF

Možné příplatky: 3x večeře 1 800,-- Kč

 

Kontakt

Cestovní agentura Miloslava Kubíčková


Miloslava Kubíčková
Slunečná 4552
760 05 Zlín
PROVOZNÍ DOBA:
pondělí 14.00 - 17.00
středa 15.00 - 18.00 h
(v jiné dny po předchozí telefonické domluvě)
Děkuji za pochopení.


TELEFON:
+420 734 693 230

SKYPE:
ck.cezako