Bernina Express a perly švýcarských a rakouských Alp

Termín: 4. - 8. 9. 2024    Cena: Kč 11 690 (sleva do konce ledna) později Kč 12 290

Průvodce: Míla Kubíčková

Program:

1. den:

Odjezd z nástupních míst velmi brzy ráno do Rakouska. Salzburg (Dóm - salzburgský chrám s 1 200 let starou historií, Mozartův rodný dům, pevnost Hohensalzburg - největší a nejlépe zachovalý hradní komplex v Evropě, zámek a zahrady Mirabell. v podvečer odjezd na ubytování. Večeře a nocleh. 
2. den: 
Po snídani odjezd údolím Fuschertal po vysokohorské silnici Grossglockner - Hochalpenstrasse se spoustou krásných výhledů na okolní hory. EDELWEOSSPITZE (2 577 m n.m., zastávka pod vyhlídkovým vrcholem s možností výstupu - cca 1/2 hod), pokračování horskou silnicí Heiligenblut, údolím Molltal, Lienz a údolím řeky Drávy do Jižního Tyrolska. BRIXEN (nejen Karel Havlíček Borovský a Tyrolské elegie - báseň, kterou napsal při převozu do vyhanství v Brixenu, ale také nádherně zachované centrum patřící neodmyslitelně k tomuto městečku, prohlídka). Večer odjezd na ubytování. Večeře, nocleh.
3. den
Po snídani odjezd směr VAL DI SOLE (cesta Slunečným údolím v horské skupině Adamello a Brentské Dolomity), průsmyk PASSO TONALE 1.883 m n. m. (široký, panoramatický přírodní amfiteátr, obklopen třítisícovými vrcholy, významný lyžařský a turistický areál), příjezd do Tirana, cesta BERNINA EXPRESSEM (UNESCO, železniční trať překonávající na své spanilé jízdě převýšení až 2.000 m, nabízí velkolepé přírodní divadlo, které se odehrává za okny vlaku). Express překročí nejvyšší bod v průsmyku BERNINA 2.253 m n. m., a pak klesá do ST. MORITZ (krátká zastávka v tomto proslulém centru zimních sportů, místa konání dvou zimních olympiád a několika ročníků mistrovství světa v alpském lyžování). Pokračování cesty busem přes JULIERPASS (vysokohorský průsmyk v nadmořské výšce 2.284 m n. m.), dále nádherným hlubokým údolím do Churu. Večer příjezd na ubytování. Nocleh.
4. den
Ráno po snídani CHUR (jedno z nejstarších sídel ve Švýcarsku se zachovalým historickým centrem, románsko-gotická katedrála), přejezd do města DAVOS (jedna ze švýcarských kolébek zimních sportů, místo konání Světového ekonomického fóra). Za příznivého počasí JAKOBSHORN (2.590 m n. m., možnost výjezdu lanovkou na vrchol s možností turistické vycházky na Jatzhorn 2.682 m n. m. cca 40 min). Odpoledne přejezd přes FLÜELA PASS (sedlo ležící v nadmořské výšce 2.383 m n. m. mezi vrcholy Schwarzhorn a Weisshorn) do UNTERENGADIN (malebné údolí řeky Inn). Odjezd zpět do ČR. 
5. den
Cesta Rakouskem zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do ČR v časných ranních hodinách.