Okruh Skandinávií

Termín: nebyl vypsán termín pro rok 2024 - pro kolektivy kdykoliv (závisí na možnostech vstupu do jednotlivých zemí)

Cena: 

 

Program:

1. den - odjezd z nástupním míst přes Prahu do Německa, v nočních hodinách trajekt do Dánska.

2. den - KODAN - prohlídka centra města (Královský palác, Nyhavn, radnice, malá mořská víla, zábavní park Tivoli - volno, odjezd na trajekt do Svédska - zastávka u hradu Kronborg (dějiště Shakespearova Hamleta) a v Helsinborgu, ubytování v jižním Svédsku.

3. den - cesta za poznáváním krás švédské přírody, dopoledne zastávka v rybářské vesničce Smogen - procházka kolem pobřeží s možností ochutnat místní speciality (krevety), odpoledne přejedz do přímořského městečka Stromstad s nedalekým pohřebištěm ve tvaru vikingské lodi, k večeru přejezd do Norska, ubytování v oblasti Oslo, dle zájmu možnost večerní prohlídky města, nocleh.

4. den - celodenní prohlídka hlavnímo města Norska - Oslo (Vigelandpark, pevnost Akershus, Královský palác, poloostrov Bygdoy s areálem slavných muzeí - Vikingské, Kon-tiki a Fram, k večeru odjezd k areálu skokanských můstků na kopci Kolmenkollen, večer odjezd přes Hamar do Lillehammeru, ubytování, nocleh.

5. den - Lillehammer - celodenní pobyt ve sportovním středisku a dějišti zimních olympijských her, návštěva skanzenu Maihaugen, prohlídka olympijského areálu a skokanských můstků, prohlídka města.

6. den - po snídani průjezd typickou krajinou norského vnitrozemí, pokračování "Cestou Trollů" do přístavu Alesund, kterému se říka Benátky severu - možnost návštěvy mořského akvária, vyhlídka Aksla, prohlídka centra města, ubytování, nocleh.

7. den - po snídani "Cestou orlů" k jednomu z nejhezčích fjordů Geiranger - možnost projíždky lodí ke známým vodopádům Sedm sester, Nevěstin závoj, odpoledne výjezd na vyhlídku Dalsnibba - výhled na ledovce a fjord, později odpoledne zastávka u Pollfosských peřejí a v městečku Lom, kde si prohlédneme dřevěný kostel a muzeum drahých kamenů, odjezd do Lillehammeru, nocleh.

8. den - přesun do Svédska - zastávka u zámku v Orebro a u katedrály ve Strognes, odpoledne příjezd do Mariefredu - procházka u zámku Gripsholm - bývalého letního sídla švédských králů, večer ubytování v oblasti Stockholmu, nocleh.

9. den - celodenní prohlídka hlavního města Svédska Stockholmu - historické centrum města, královský palác, střídání stráží, radnice, hala Globen, poloostrov Djurgarden - Wassa muzeum, k večeru odjezd do Dánska, noční přejezd, trajekty.

10. den - návrat přes Německo do CR, příjezd ve večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje: dopravu, trajekty dle programu, 7x ubytování (převážně čtyřlůžkové pokoje), 7x snídaně, průvodce

Fakultativně: komplexní pojištění Kč 360,--

Cena nezahrnuje vstupné.